-על המנחה
זיוית קרגמן

קצת עליי

מדריכת צ'י קונג ואמנויות לחימה סיניות רכות פנימיות בשיטת צ'נג מינג:
צן צ'ואן, טאי צ'י, שינג אי, בה גואה.

מתרגלת משנת 1993 ומדריכה משנת 1997

תלמידה אישית של מאסטר ניר מלחי
ונמנית עם מעגל המדריכים הבכירים של השיטה בישראל.

.בעלת ניסיון רב בהדרכה של קבוצות מתחילים, מתקדמים ומדריכים

.מתמחה בשיקום תנועתי בעזרת צ'י קונג בשילוב אנטומיה יישומית

Screen-Shot-2021-01-10-at-8.39.22-1-1024

איך הפכתי להיות מדריכת צ'י קונג?

לפני 30 שנים, כשהייתי עורכת סרטים צעירה ומבטיחה בערוץ 2 שרק הוקם, ישבתי שעות בחדר העריכה, מבוקר עד ערב, ועם הזמן, מרוב ישיבה, הגוף התחיל לכאוב במקומות שונים.

המליצו לי להצטרף לחוג טאי צ'י, ומהשיעור הראשון הרגשתי את האפקט החזק של התנועה הטבעית והמשוחררת ותחושה שיש פה משהו מעבר. התמכרתי.

האפקט היה לא רק ברמה הפיזית, אלא גם ברמה הנפשית.
לאט לאט התמסרתי לתנועה השקטה ולתובנות שמגיעות איתה ומשפיעות על תנועת הגוף והרגלי היום-יום, תהליך שעדיין נמשך…

הלימוד, שבתחילה דרש רק להתמסר, לעקוב, ולזרום… התחיל לתפוס יותר ויותר מקום בחיי ועם הזמן הגיעה ההזמנה להתקדם גם דרך הדרכה.

אמנם היה לי ניסיון רב בהדרכה כבר מתנועת הנוער והצבא, אך כאן היה משהו מאתגר ברמה אחרת, גם בתנועה וגם בתשומת הלב לכל הפרטים.

התחלתי להדריך קבוצה קטנה בנווה צדק, ועוד אחת בירושלים, וכמה תלמידים פרטיים… ועם הזמן הניסיון הצטבר, הקבוצות גדלו וההנאה ותחושת השליחות גדלו איתן.

וכך חוג של שעה בשבוע התפתח ל 28 שנים של הנאה גדולה משעות רבות של אימון אישי, אימון משותף עם חברות וחברים לשיטה, אימונים קצרים ואימונים ארוכים ואינטנסיביים, וזמן רב שהוקדש לנסיעות ללמוד מהמורה. נסיעות עם המורה ללמוד מהמורה שלו. ובמקביל לכל זאת, מחויבות להעברת הידע לתלמידים שיהפכו בעתיד למדריכים וחוזר חלילה….

זה המקום להודות למאסטר ניר מלחי שהביא את השיטה לארץ וחיבר את תלמידיו אל המורה שלו, גראנד מאסטר וונג פו לאי על הגישה לידע כל כך עצום. תודה!

elton-sipp-xKEvndpS4I0-unsplash_clipped_

מתישהו במהלך הדרך, פרופ' יעקב גינדין – מומחה בגריאטריה ורפואה פנימית, אשר ראה את השינוי שחל אצל מבוגרים המתרגלים צ'י קונג, התחיל להפנות אליי מטופלים שלו. אנשים שהתחילו להדרדר גופנית ונפשית, קבלו הזדמנות להתחדש, לקום ללכת בקלות, לשמוח, להתאזן….

ומאז, רופאים ופיזיותרפיסטים נוספים עדים לקסמים שמתחוללים ביכולת התנועה של המתרגלים, גם במקומות שרפואה קונבנציונאלית לא עזרה.
בינתיים פרצה הקורונה וניסיוני בעריכת סרטים מצא לו בטוי מחודש בזום.

העולם השתנה והשיטה הנפלאה לאיזון גוף ונפש נחשפת מדי יום למעגל הולך וגדל של אנשים בארץ ובעולם המצטרפים לשגרת בוקר קבועה של תרגול און ליין

בקבוצה נפלאה וחיונית דרך הזום.

בנוסף,

כפי שלא חפשתי מורה אבל מצאתי מורה
כך גם בלי להתכוון לכך, מצאתי לי עוד מורה  🙂

בשנים האחרונות אני חוקרת לעומק את מבנה גוף האדם והאנטומיה היישומית כפי שאני לומדת אותה ממאסטר אייל שמש, ומגלה מחדש את היכולות המופלאות של הגוף. במקביל אני בפליאה גדולה מהשיטה אותה אני מתרגלת שנים, וכעת גם מתגלה לי איך היא מפעילה את הגוף בצורתו המיטבית גם על פי הפרמטרים של האנטומיה, מה שמדייק אפילו יותר את ההנחיה שלי ואת ההבנה של הגוף, ומביא אותי ואת התלמידים שלי לתוצאות טובות יותר.

השילוב בין התרגול המסור לאורך שנים, שנטמע בגוף, לבין הידע באנטומיה יישומית הוא זה שעושה את ההבדל ויוצר דרך נוספת אמיתית להתחבר לגוף.

ועכשיו, אחרי שנים של לימוד בלתי פוסק, אימונים והדרכות פרונטאליות אני שמחה לפתוח את חוג הצ'י קונג שלי לאונליין – ומזמינה אותך לתרגל צ'י קונג בלי לצאת מהבית! לצלול לעולם המרפא של הצ'י קונג – אמנות תנועה סינית עתיקה המבוססת על עקרונות הרפואה הסינית.

elton-sipp-xKEvndpS4I0-unsplash_clipped_
IMG_5666.jpeg

הצטרפו אלינו

 
 

לתרגול צ'י קונג און-ליין

 
 

ימים א' ד' ו' בשעה 10:00

Flat-logo-WhatsApp-PNG.png